Ukončenie štúdia na HTF

Téma: Osobní vydal:

Bol to nielen hokejový, ale pre mňa aj študijný týždeň. Pôvodne som mal byť v týchto dňoch na výbore divízie vo Freundenstadte v Nemecku, ale dátum záverečnej štátnice – obhajoby práce mi nedovolil odcestovať, preto ma na výbore nahradil kolega P. Čík. Obhajobu mám po dnešku úspešne za sebou a s ňou aj celé štúdium na Husitskej fakulte. Najmä v posledných troch rokoch nebolo jednoduché zvládnuť pracovné a študijné povinnosti, ale vďaka tolerancii rodiny i kolegov sa to podarilo a som im za to vďačný.

2 Komentáře

2 Komentáře k článku “Ukončenie štúdia na HTF”

 1. Klečková Daniela napsal:

  Vzhledem k tomu,že poslední dobou jsem dost vytížená(ono po pohřbu tatínka dědické řízení a prodávání bytu a přitom chodit do práce a věnovat se rodině není žádná sranda),bývám tady málokdy.Ale když už jsem se tady dnes dostala,chci br.Pavlíkovi dodatečně pogratulovat.A také popřát hodně Božího požehnání,hodně sil a moudrosti.Jeho práce je hodně náročná.Ať bratře Pavlíku cítíš taky i naše modlitby za tebe a ať je Bůh stále s tebou.

 2. Vážený M. Pavlík.
  Dovoľujem si, pridať sa k celému radu Vašich gratulantov. Srdečne Vám blahoželám k úspešnému ukončeniu štúdia na Husitskej teologickej fakulte, ktorú ste si vybral a získal tak plné teologické vzdelanie. Podobne ako brat „Zdelen“ Vám túto osobnú obetu času (č.1. pre rodinu) aj pracovné povinnosti nezávidím. Určite prospeje a už prospieva k Vášmu ďaľšiemu osobnému rastu v prospech evanjelizácie a Božieho diela. Vzdelávanie a hĺbky poznania vedú len k hlbšej pokore pred Pánom. Verím, že v ďaľších pastierskych a služobníckych povinnostiach, ktorými Vás náš PJK poverí ho zúžitkujete v prospech Vášho dôležitého životného poslania. Amen

 3. Dávid napsal:

  Gratuľujem, skutočne 🙂

 4. Alča napsal:

  Congratulation!! 🙂

 5. Michaela napsal:

  Miki, také se přidávám ke gratulacím a srdečně Ti blahopřeji k ukončení studia. Určitě se Ti ulevilo, máš o jednu starost mín´. Kéž Bůh Ti i nadále žehná a chrání, vždy je s Tebou a vede Tě a jednou přivede Tebe a i Tvoji rodinu do Svého Království!

 6. Karel Falta napsal:

  Gratuluji. Moc pěkná zpráva. Díky, že ses podělil. Je dobře, že máš takové zázemí.

 7. Zdelen napsal:

  Je to jen dobře žes využil možnost studovat,časem se to může shodnotit. Přeji ti to.

 8. bozam napsal:

  Blahopřeji k ukončení studia.

 9. Lukáš Krynský napsal:

  Blahopřeju Miki!

  Teologie patří mezi nejtěžší obory, jelikož vyžaduje velmi široký studijní záběr a osobní angažovanost jednotlivce. Navíc se přičítá ještě jedna věc a to ta, že bohoslovec je často osamocen a tlačen ze dvou stran:

  Nenáboženský člověk má nad úlohou teologie maximální rozpaky, jelikož teologie pracuje s předpoklady, které on nezná.
  Naopak náboženský člověk, u nehož bychom snad čekali opačný postoj, zas teologa mnohdy přesvědčuje, jak je jeho práce postradatelná a víře vzdálená. To neříká proto, že by si snad dal tu práci a důkladně prozkoumal to, čím že se bohoslovec zaobírá, ale proto, že se cítí teologií ohrožen, jelikož ji nezná.

  Moc se mi líbí myšlenka A. Molnara o tom, že svým úkolem není bohoslovec pověřen od společnosti, protože to co dělá, podniká ve jménu Pána církve a světa; a že teologa nelze plně zařadit do společenských struktur, jelikož jeho postavení je v pavlovském slova smyslu eschatologické.

  Díky Miki, že působíš dobrým vlivem. A hlavně velký dík za trpělivost!

 10. Daniela napsal:

  Tak gratuluju, Miki, a užij si zasloužené prázdniny, budeš-li mít jaké :-)!

Zanechej komentář