Alan Chlebek nás opustil…

Po prílete z Bukurešti som sa dozvedel smutnú správu o úmrtí nášho kolegu Alana Chlebka, kazateľa a vedúceho mládeže v našej cirkvi. Niekoľko mesiacov sme žili v nádeji, že sa jeho zdravotný stav zlepší a vráti sa medzi mladých ľudí do práce, ktorú konal s úžasným osobným zanietením. Žiaľ, nestalo sa tak. Alanov nečakaný odchod sa preto učíme prijať ako prejav Božej prozreteľnosti, hoci jej možno úplne nerozumieme. Strácame osobnosť, ktorá dokázala nadchnúť, rozdávať radosť a nadšenie pre službu Pánu Bohu. V tejto neľahkej chvíli však myslíme predovšetkým na jeho najbližšiu rodinu a blízkych, ktorým chcem aj touto cestou vyjadriť úprimnú sústrasť.

Preposielam správu od predsedu MSS Karla Staňka a pár slov manželky Renátky:

Milý kazatelský sbore a členové výboru MSS,

mám pro vás smutnou zprávu. Alan Chlebek, služebník na Božím díle, byl včera večer Hospodinem odvolán k odpočinku. Jsme vděčni Bohu, že Alana postavil do tak důležité služby. Chceme na modlitbě také podpořit celou rodinu.

„Bůh dal, Bůh vzal. Buď požehnáno jeho jméno.“

Rodina připravuje také smuteční rozloučení a termíny připadající v úvahu jsou buď sobota 7.11., nebo neděle 8.11., ale to je pouze předběžná informace.

Karel Staněk

PS

Přikládám také vyjádření Renátky.

Naši milovaní,

Jsou chvíle, kdy do našeho života vstupuje nejčernější tma. Takovou noc prožili Alankovy nejbližší z pondělí na úterý, kdy Alanek zemřel. Přes těžkou temnotu přece svítí světlo Boží lásky a milosrdenství. Alanek se svou rodinou prožil poslední hodiny v krásné atmosféře, jakou vytvářel celý život druhým. Netrpěl bolestmi a zhoršení stavu, kdy postupně přestával i vnímat, probíhalo jen několik posledních dnů. Celá rodina a zejména Alanek cítili Vaše přímluvné modlitby neskutečným způsobem.

Alanek nám zanechal silné poselství, na němž můžeme pokračovat dál v našich osobních životech a Posílat to dál.  Tak můžeme jeho nádhernému a plnému životu dát ještě větší význam. Jeho milovaná rodina Vám chce poděkovat za Vaši blízkost, povzbuzování i modlitby.

Budeme Vás informovat, kdy se můžeme s naším milovaným přijít rozloučit bohoslužbou, ze které by on sám měl radost.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *